POTŘEBY DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

• Batůžek
  • Bačkory nebo sandály (NE pantofle)
  • Penál -> uvnitř: tři silnější trojhranné obyčejné tužky, trojhranné pastelky
  • Krabička na svačinu, lahev na pití
  • Látková taška, pytlík -> uvnitř: cvičební úbor = kraťasy, tepláky, tričko, tenisky nebo cvičky. V případě potřeby věci na převlečení (tepláky), v případě pobytu venku na školním hřišti.
  • Kufřík na výtvarné potřeby -> modelína, LEPIDLO (tuhé v tyčince), kvalitní nůžky, pracovní oděv (zástěry, triko)
  • Podsedák
  • Papírové kapesníky v krabičce

- další pomůcky (zejména výtvarné) dostanou ve škole

Přípravná třída při ZŠ Zeměchy

KDO?

děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky

nebo

děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky

PROČ?

• Záměrem přípravné třídy je individuální přístup ke každému dítěti.
  •  příprava bezproblémového nástupu do 1. třídy a předcházení případným neúspěchům v začátku školní docházky.
  • Minimální počet dětí v přípravné třídě je 10, maximální je 15.
  • Vzdělávání je bezplatné.
  • Jde o plynulý přestup a dobrý kompromis mezi školkou a školou.
  • Naším hlavním cílem je, aby si děti vytvořily pozitivní vztah a důvěru ke škole, pedagogům i ke svým spolužákům.
  • Mezi další cíle patří odhalení předností, nadání a talentu u dětí, jejich rozvoj a podpora ve spolupráci s rodiči při školních i mimoškolních aktivitách.
  • Výuka je zaměřena také na kompenzaci nedostatků tak, aby dítě přicházelo do první třídy připravené.