ZŠ a MŠ Zeměchy
ZŠ a MŠZeměchy

Zásada vzdělávání v ZŠ Zeměchy:

"Pro kvalitu vzdělávání není rozhodující množství poznatků, které si žák osvojuje, ale jejich propojenost, smysluplnost, trvalost a použitelnost".

Základní škola Zeměchy funguje jako trojtřídní škola rodinného typu pro žáky 1. stupně. V jedné třídě se vzdělávají žáci 1.,ve druhé třídě žáci 2. ročníku, ve třetí třídě žáci 3. až 5. ročníku. V současné době probíhá výuka podle Školního vzdělávacího programu Škola moudrosti, který vychází z rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Vzhledem k menšímu počtu žáků ve třídách je individuální přístup ke každému jedinci samozřejmostí. Cílem zkušeného pedagogického sboru je vzdělávání s laskavostí a vstřícností, kde každé dítě zažije úspěch, je chváleno a spolu s rodinným útulným zázemím se sem každý rád vrací.

Dbáme na střídání výukových metod a forem práce tak, aby žáci měli možnosti vnímat nové informace všemi smysly. Do výuky jsou pravidelně zaváděny efektivní metody, zejména kooperativní a projektové vyučování. Žáci jsou vedeni k využívání komunikačních a informačních technologií, k týmové práci, vzájemné pomoci a respektu.

Škola umožňuje kvalitní vzdělávání i žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. V rámci školy pro kmenové žáky nabízíme zdarma tréninky EEG Biofeedback. Proškolený pedagogický tým provádí realizaci těchto tréninků podle doporučení odborníků. Podmínkou je souhlas zákonných zástupců podmíněný vyšetřením ve spolupráci institutu EEG.

Třídní učitelka 1. třídy Mgr. Helena Roflíková: helena.roflikova@zsmszemechy.cz

Třídní učitelka 2. třídy Mgr. Kateřina Krtičková: katerina.krtickova@zsmszemechy.cz

Třídní učitelka 3., 4., 5. třídy Mgr. Jana Lidická: jana.lidicka@zsmszemechy.cz

sobota 20. 4. déšť se sněhem 7/1 °C